Що потрібно пам'ятати при підготовці макетів до друку?


Виробництво поліграфічної продукції, необхідно врахувати багато нюансів для того, щоб отримати готову продукцію, яка буде відрізнятися високою якістю, відповідати колірному рішенню.

Підготовка макета до друку: основні рекомендації

Після узгодження макету з замовником, настає наступний важливий етап - підготовка його до друку. Є певні вимоги і порядок до візиток та інших робіт. Їх дотримання дає можливість виключити доопрацювання і ймовірність отримання непередбачених результатів після друку. За неякісну верстку друкарня відповідальності не несе і претензії не приймає. Нижче представлені найбільш часті помилки, яких можна уникнути.

· Присутність RGB-об'єктів

Перше, на що варто звернути увагу, це RGB-об'єкти в макеті. Перш, ніж здавати файли для буклетів, еврофлаеров в друкарню, необхідно вивчити технічні вимоги до макетів для широкоформатного друку. У більшості випадків необхідно здійснити перетворення RGB-об'єктів в CMYK. Даний процес дає можливість виконати кольороподіл малюнка, фону, заливки. Роботу може виконати дизайнер.

· Занадто маленькі або відсутність кордонів


Однією з найгрубіших помилок є неправильна розташування кордонів по периметру при верстці. Навіть найсучасніший і точний верстат не може розрізати стопку листів чітко по лінії. В процесі все одно спостерігається зсув на невелику відстань через ковзання. У зв'язку з цим потрібно враховувати невелику похибку і робити припуски.

· До оригіналу не додаються використані шрифти або текст не перетворений в криві

Шрифти не є частиною графічного редактора. У зв'язку з цим, при здачі оригіналу потрібно надати їх файли. Уникнути проблем зі шрифтами можна ще одним способом - перетворенням тексту в графіку, а також бажано не використовувати зарубки.

· Роздільна здатність


Вимоги до макетів банера по вирішенню полягають в тому, що при виборі кількості ppi варто керуватися не лише лініатурой виведення, а й сюжетом. Якщо в замовленні використовується просте зображення логотипу, то немає сенсу в Висока роздільна здатність. Перевищення dpi буде нераціонально. Досить буде від 100 до 250 dpi.

· Товщина ліній

Товщина ліній різниться залежно від використаного програмного забезпечення. Якщо потрібно зробити тонку лінію рамки, то найменшою рекомендованої товщиною є 0,1 мм. Але їх краще не застосовувати в багатоколірних зображеннях і растре.

· УФ-лак


Є різні вимоги до макетів для УФ-друку, на які варто звернути окрему увагу. УФ лакування використовується для того, щоб отримати ефект об'ємності зображення. Також дана технологія дає можливість домогтися підвищення блиску. В такому випадку менеджери повинні здавати макети в друкарню з позначенням області нанесення лаку. Вона може бути як в центрі, так і в будь-якому іншому місці. Здійснюється це за допомогою виділення її додаткової фарбою.

· Конгрев і тиснення фольгою

Тиснення фольгою - це поширений спосіб нанесення ілюстрації на металеву поверхню. У матеріалах, які передаються в друкарню повинна бути чітко окреслена область тиснення (можна окремою фарбою).

· Штанцювання або висікання / вирубка

При виготовленні більш складних конструкцій рекламного характеру з картону, календариків та іншої продукції, для створення оригінальної форми використовується висічка. В такому випадку в друкарню потрібно передавати головний макет, в якому різними кольорами позначається:


Ці дані також можна здавати файлом на окремому носії.

· Формат файлів, що передаються в друкарню

Перевагу краще віддавати закритим файловим розширенням (тобто, EPS, PDF). Вони створюються прямо з ПО, яке використовувалася:


Перевагою подачі макета у форматі PDF є те, що в файлі будуть міститися всі необхідні дані, шар і елементи - зображення, графічні елементи, тексти різних шрифтів, включаючи латиницю. Висновок до друку відбувається без спотворень. При здачі моделі вказує її назва. Барвистість не повинна перевищувати 300%. 

Якщо Ви передаєте макет-документ, варто звернути увагу на наступні вимоги до макетів банера та інших видів друку:

Рекомендації щодо особливостей друку

Вимоги до наданих макетів для друку на футболках:


Вимоги до макетів друку на кружках:

Додаткові рекомендації


Перш, ніж здавати макет, замовники повинні перевірити всі дані, які присутні на макеті. Помилки можуть призвести до переробки, що тягне за собою додаткові витрати часу і коштів.

Якщо Ви вивчили всі вимоги до макетів для цифрового друку, але у Вас виникли питання, варто звернутися за допомогою до фахівців компанії. Зробити це можна, зателефонувавши за вказаним номером телефону або надіславши листа з питаннями на e-mail.

Замовлення в оперативній поліграфії ПростоДрук можна зробити онлайн (файли будуть прикріплені до заявки). Для уточнення деталей і затвердження з Вами зв'яжеться менеджер. Можна відвідати офіс компанії і принести файли на носії (USB-накопичувач, CD, DVD).


0/ 5
Рейтинг услуги:

Контакти Принт Центра на Печерську

Адреса:

бульвар Лесі Українки, 28 Відкрити карту

☎: (093) 587-27-55
✉: info@prostodruk.kiev.ua